Drohiczyn

Dziś świętują pracownicy pomocy społecznej

Region Wt. 21.11.2023 16:17:57
21
lis 2023

Obchodzony 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej, powiedziała Katolickiemu Radiu Podlasie Bożena Renda kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie, podkreślając że praca ta jest szczególnym powołaniem.

- Osoby które pracują w pomocy społecznej, to osoby o szczególnej wrażliwości, które w pracę wkładają serce. Nie można podchodzić do tego w ten sposób, że „tu się przychodzi, bo trzeba pracować, trzeba zarabiać” tak się nie da, bo trzeba rozumieć sens tej pracy i rozumieć czym jest pomaganie – mówiła kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie.

Jak podkreśla rozmówczyni, w pomocy społecznej konieczne jest dziś stałe doskonalenie kadr i wdrażanie nowatorskich i nieszablonowych form działania w rozwiązywaniu ważnych problemów społeczności lokalnej. Takie działania ją wspierają, a jednocześnie promują pozytywny wizerunek pomocy społecznej, która świadczona jest coraz bliżej społeczeństwa. To proces przechodzenia do świadczenia usług na poziomie lokalnym, tam gdzie powstają problemy i mieszkają objęci nimi ludzie.

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego, który jest świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej. W tym dniu zwracamy szczególną uwagę na zadania realizowane przez instytucje pomocy społecznej i ludzi zaangażowanych w tę pracę.

Przy tej okazji o misji realizowanej przez pomoc społeczną z Bożeną Rendą kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Foto: ABol/Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.