Kraj

Eksplozja w zakładach azotowych w Puławach

Region Pon. 24.06.2024 21:57:21
24
cze 2024

Trwa akcja gaśnicza po eksplozji na terenie Zakładów Azotowych w Puławach. W wyniku wypadku rannych zostało dwóch pracowników spółki. Obaj są w szpitalach. Jeden z nich w stanie ciężkim.

Do wypadku i wybuchu doszło podczas uruchamiania podgrzewacza przy instalacji przygotowania gazu w Zakładzie Amoniaku. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników. Jeden z nich - w cięższym stanie - został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala specjalistycznego w Łęcznej, drugiego - z lżejszymi obrażeniami, opatrzono ambulatoryjnie i przetransportowano do szpitala w Puławach.

Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia. Pierwsze oględziny miejsca zdarzenia wskazują, że nie doszło do uszkodzeń aparatów w instalacji. Na miejscu działa zakładowa straż pożarna, a prace Państwowej Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu lądowiska dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w wielkotonażowej produkcji nawozów azotowych. Jest to jeden z największych na świecie producentów melaminy i największe polskie przedsiębiorstwo w branży wielkiej syntezy chemicznej. Od stycznia 2013 r. wchodzi w skład Grupy Azoty. Grupa Azoty Puławy jest producentem m.in. nawozów azotowych: Pulan, Pulrea, RSM czy Saletrzak 27N.
źródło: IAR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.