Parczew

Florystyczne trendy na Boże Narodzenie 2023

Region Pt. 08.12.2023 16:22:24
08
gru 2023

Ulice naszych miast zaczynają jaśnieć iluminacjami świetlnymi oznajmiając tym samym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To dobra i jedyna okazja w roku, by udekorować dom piękniej niż zwykle, najczęściej z przepychem i na bogato. Tradycyjne Boże Narodzenie kojarzy się przede wszystkim z choinką – pięknie ustrojonym drzewkiem zajmującym centralne miejsce w domu. Rozwój florystyki przynosi nam jednak sporo nowych rozwiązań oraz propozycji na świąteczne dekorowanie wnętrz.

- W tegorocznych trendach króluje przede wszystkim czerwień, rubinowa czerwień i burgund. Ten kolor jest ponadczasowy i przepiękny. Myślę, że w tym roku dobrze łączy się z bielą i z metalicznymi dodatkami. W naszych kompozycjach używany dużo naturalnych zdobień. Mamy przeróżne naturalne, żywe dodatki typu eukaliptus, ruskus, które delikatnie prószymy śniegiem, żeby uzyskać efekt świąteczny. Do dekoracji choinek oprócz bombek, kwiatów żywych, czy zasuszonych dodajemy gwiazdy betlejemskie sztuczne i to, co jest nowością w tym roku, dodajemy kwiaty doniczkowe. Podstawą choinek jest jodła Nobilis, jest świerk, który możemy znaleźć we własnych zbiorach, ale też używamy takich zielonych żywych gałązek, typu eukaliptusy, które przy odpowiednim mocowaniu w choince są w stanie przetrwać cały okres świąteczny. Oprócz czerwieni połączonej z bielą, złotem lub srebrem, dość ciekawy efekt daje połączenie odcieni metalicznych, ponieważ taki zestaw sprawia, że nasza kompozycja jest typowo dopasowana do tego blasku, jaki jest ważny w tym okresie świątecznym. Inną propozycją jest połączenie butelkowej zieleni z czerwienią, gdyż z jednej strony jest to zestaw stonowany, z drugiej strony czerwień, w różnych odcieniach, jest w stanie sprawić, że nasza ozdoba przykuwa wzrok i jest bardzo elegancka. Jeżeli zaś chcemy, aby nasze wnętrze domu było spokojne, pozbawione dużej ilości krzykliwych kolorów, to proponuję pastele, pastelowy róż, pastelowy fiolet, które nie wychodzą z mody - mówi Amanda Mech, pracownik jednej z parczewskich kwiaciarni.

Jak informuje florystka numerem pierwszym, jeśli chodzi o ranking sprzedaży ozdób świątecznych są choinki, ale nie klasyczne, a plecione ręcznie, na miejscu drugim są wianki na drzwi, a na trzecim kompozycje kwiatowe na stół świąteczny.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.