Łuków

Gmina Stanin: wielkie otwarcie

Region Pon. 02.08.2021 11:20:03
02
sie 2021

Mieszkańcy Anonina w gminie Stanin spotkali się na oficjalnym otwarciu nowej świetlicy. Było przecięcie wstęgi i występy. Był też piknik dla mieszkańców.

Świetlica w Anoninie jest już gotowa od roku. Ale z jej oficjalnym otwarciem trzeba było poczekać ze względu na epidemiczne obostrzenia. Teraz, kiedy sytuacja związana z pandemią już się zmieniła, można było zorganizować spotkanie, na którym oficjancie otwarto nową świetlicę. To spotkanie rozpoczęła Msza Święta w kościele w Tuchowiczu. Następnie na placu przed świetlicą był czas na podziękowania dla wszystkich, którzy angażowali się w jej powstanie. Odbyło się też uroczyste przecięcie wstęgi. Imprezę uświetniły występy lokalnych zespołów: Zespołu Ludowego „Jarzębina Czerwona” ze Stanina oraz Parafialna Orkiestra Dęta z Tuchowicza.

Budowa świetlicy w Anoninie kosztowała blisko milion dwieście tysięcy złotych. I jak podkreśla wójt Krzysztof Kazana, warto było wydać te pieniądze. Świetlica to ważne miejsce dla całej społeczności Anonina. Miejsce integracji oraz rodzinnych spotkań.

W ubiegłym roku w gminie Stanin wybudowano dwie świetlice: w Anoninie i Kopinie. Zdecydowano się też na budowę świetlic w kolejnych trzech miejscowościach Góździe, Zagoździu i Jarczówku. Będą więc kolejne okazje do spotkań.AKup/Js

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
boć.. Pon. 02.08.2021 16:47:47

Para bocianów na gnieździe podczas przemówienia Senatora do mieszkańców to dobry znak...