Łuków

Gmina Trzebieszów: 6-latek wpadł pod samochód ciężarowy

Region Śr. 07.06.2023 07:20:00
07
cze 2023

We wtorek 6 czerwca w Trzebieszowie doszło do groźnego wypadku. Ranny został 6-letni chłopiec. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do Warszawy.

Jak informuje nas młodszy asp. Maciej Zdunek z KPP Łuków, o godzinie 19.00 dyżurny został poinformowany o tym, że w miejscowości Trzebieszów doszło do potrącenia 6-latka jadącego rowerem przez samochód ciężarowy z naczepą. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że chłopiec wyjechał z posesji na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy, którym kierował 26-letni mieszaniec powiatu łukowskiego. Kierowca był trzeźwy. 6-latek został przetransportowany do szpitala w Warszawie. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratory poprowadzą postępowanie, wyjaśnią wszystkie okoliczności tego zdarzenia i sprawdzą prędkość z jaką poruszał się pojazd ciężarowy.

Drugie zdarzenie, do którego doszło we wtorek, 6 czerwca miało miejsce na ulicy Cieszkowizna w Łukowie, około godziny 22.00. Jak informuje nas młodszy asp. Maciej Zdunek, zderzyły się tam dwa auta. Jednym z nich kierowała 22-latka z gminy Ulan Majorat, drugim 32-letnia mieszkanka gminy Stanin.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca mazdą 32-latka mogła wykonywać manewr wyprzedzania innego uczestnika i zjechała na przeciwległy pas ruchu. Jadąca z naprzeciwka seatem 22-latka chciała uniknąć zderzenia i częściowo zjechała na pobocze. Nie udało się jej jednak tego zrobić. Auta zderzyły się. Uszkodzona też została latarnia i ogrodzenie jednej z posesji.

Obie kobiety były trzeźwe, i obie trafiły do szpitala. Na szczęście doznały tylko niegroźnych obrażeń ciała. Policja będzie teraz ustalać wszystkie szczegóły tego zdarzenia.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook