Garwolin

Hala pneumatyczna oficjalnie otwarta

Region Wt. 31.01.2023 17:27:42
31
sty 2023

Kompleks sportowy zarządzany przez Powiatowy Ośrodek Sportu – Hotel Miętne wzbogacił się o nowoczesną halę pneumatyczną, która „okrywa” boisko piłkarskie. 30 stycznia dokonano oficjalnego otwarcia tzw. balonu, który jest jednym z dwudziestu tak dużych obiektów w Polsce.

- Sport i aktywność fizyczna jest bardzo ważna w rozwoju dzieci i młodzieży. W powiecie garwolińskim stawiamy na sport. Wiemy, że nawet najlepsze inicjatywy wymagają dużego zaangażowania działaczy sportowych oraz środków finansowych do ich realizacji – mówił podczas rozpoczęcia uroczystości wicestarosta Marek Ziędalski. Sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski nie krył radości z faktu, że z roku na rok wydatki na sport z budżetu państwa rosną. Dotowane są wielkie inwestycje i bieżąca działalność sportowa. W powiecie garwolińskim m.in.: w Górznie, Garwolinie, Łaskarzewie czy Miętnem szereg inwestycji powstało albo powstanie właśnie dzięki wsparciu resortu sportu. Minister przybliżył ponadto zgromadzonym programy i inicjatywy realizowane przez ministerstwo, z których w najbliższym czasie będą mogły skorzystać kluby sportowe.

Oficjalnie otwarta, nowoczesna hala pneumatyczna pochłonęła blisko 2,24 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich – edycja pilotażowa 2020 kwotą w wysokości 1 mln 158 tys. zł.

- Pomysł na budowę hali pneumatycznej narodził się już na początku roku 2020. Inwestycja napotkała na niemałe trudności, ze względu na przerwy w łańcuchu dostaw, ale dzięki wykonawcom i współpracy wykonawców z wydziałem inwestycji udało się ją doprowadzić do szczęśliwego końca - podkreślał w swoim przemówieniu starosta garwoliński Mirosław Walicki i dodał, że dzięki hali pneumatycznej w okresie zimowym zawodnicy mogą trenować, bez względu na pogodę. Zrealizowana inwestycja stwarza zatem jeszcze lepsze warunki dla rozwoju piłkarskich umiejętności dla mieszkańców i gości. Nawet pobliska Warszawa może zazdrościć nam takich sportowych inwestycji. Starosta złożył podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w powstanie tak dużego zadaszonego obiektu – parlamentarzystom, radnym oraz pracownikom starostwa.

Słowa uznania i odznaczenie


Gratulacje popłynęły od europosła Adama Bielana, senator Marii Koc, posłów Teresy Wargockiej i Macieja Górskiego. Wszyscy podkreślali jak ważne jest wsparcie finansowe sportowych inwestycji, bowiem w ten sposób możliwa jest realizacja zadań, które do tej pory były nieosiągalne ze względów finansowych dla lokalnych samorządów.

Ważnym i podniosłym punktem wydarzenia było odznaczenie Srebrnym Krzyżem Zasługi - Stanisława Busztę w uznaniu za zasługi dla sportu. Z inicjatywy Klubu Sportowego Wilga Garwolin oraz samorządu powiatowego, starosta Mirosław Walicki wystąpił do Ministra Sportu i Turystyki o nadanie Srebrnego Krzyża Zasługi. Odznaczenie przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę oficjalnie wręczyli sekretarz stanu Arkadiusz Czartoryski, poseł Adam Bielan oraz senator Maria Koc.

Stanisław Buszta jest oddanym trenerem, który od blisko 50 lat pełni ofiarną działalność nauczycielską, społeczną i sportową. W swojej pracy wyróżnia się wiedzą trenerską i wychowawczą. Daje młodzieży dobry przykład podstawą pełną poświęcenia, przez lata motywuje do aktywności fizycznej kolejne pokolenia. Pod jego skrzydłami młodzi sportowcy osiągają sukcesy na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Pan Stanisław jest człowiekiem legendą garwolińskiego sportu. Nadanie Srebrnego Krzyża Zasługi jest wspaniałym zwieńczeniem obchodzonego w 2022 roku 100-lecia Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga”, z którym Stanisław Buszta związany jest od 1974 roku.

Pomimo niesprzyjającej pogody i padającego deszczu ze śniegiem piłkarze Junior Białystok i Mazovia Miętne mogli spokojnie rozegrać mecz otwarcia. Hala pneumatyczna, która okrywa miętniańskie boisko o wymiarach 100 na 65m wyposażona w system grzewczo-nadmuchowy i oświetlenie doskonale zdała swój egzamin.

Ostatnim punktem oficjalnej części otwarcia było symboliczne przecięcie wstęgi, następnie nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii w Miętnem ks. kan. Grzegorz Kamiński.
W uroczystości udział wzięli: europoseł Adam Bielan, senator Maria Koc, posłowie Teresa Wargocka i Maciej Górski, wiceminister Arkadiusz Czartoryski, zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki Robert Juchniewicz, radny sejmiku Krzysztof Żochowski, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba, wiceprezes MZPN Artur Kolator, starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski i skarbnik Jolanta Zawadka z pracownikami starostwa, członkowie Zarządu i Rady Powiatu Garwolińskiego, wójtowie, burmistrzowie, szefowie powiatowych służb mundurowych, inspekcji, przedstawicielka Fundacji Instytut Pawła Włodkowica, wykonawca inwestycji i in.

Gospodarzami uroczystości był starosta Mirosław Walicki oraz kierownik Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem Janusz Kowalski.na podst. inf. starostwa


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.