Biała Podlaska

Historia zapisana w obrazie

Region Pon. 26.09.2022 12:19:41
26
wrz 2022

Murale to nowoczesna forma upamiętnienia osób bądź wydarzeń związanych z daną miejscowością. W ten sposób można także przedstawić najważniejsze momenty z dziejów. Taką formę wybrano w Chotyłowie gdzie w niedzielę, 25 września odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu prezentującego historię miejscowości.

Mural przedstawiający historię miejscowości odsłonięto na placu przy Zespole Placówek Oświatowych w Chotyłowie. Dodatkowo warto nadmienić, że w tym roku szkoła przeszła gruntowną termomodernizację, wraz z ociepleniem oraz instalacją fotowoltaiczną, która pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Wartość tego zadania to 1,2 mln zł.

Jak podkreślił wójt Kamil Kożuchowski pomysł na mural zgłosiła Sołtys Chotyłowa, Ewa Lipowiecka. – Chcieliśmy tę ścianę, na której znajduje się mural poprawić, bo była dotknięta już zębem czasu. W międzyczasie pojawiły się pieniądze na termomodernizacje szkoły. Budynek został wyremontowany i wisienką na przysłowiowym torcie jest właśnie ten mural – podkreślił wójt Gminy Piszczac.

Ewa Lipowiecka, Sołtys Chotyłowa przyznała, że obraz muralu przyczynia się do ocalenia od zapomnienia od niepamięci mocno odległych, ale znaczących dziejów miejscowości Chotyłów. Dlaczego? Posłuchaj. 


ICH/Chotyłów
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.