Garwolin

Huta Zadybska: impreza integracyjna „Solidarni z Ukrainą”

Region Pon. 25.04.2022 09:22:01
25
kwi 2022

Były zawody wędkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami, piknik rodzinny z udziałem uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, pokaz ratownictwa na wodzie, morsowanie, program artystyczny. 23 kwietnia w Żelechowie zorganizowano wyjątkowe wydarzenie.

Na zaproszenie posła Sławomira Skwarka do ośrodka „Eko-Farma Żelechów” w Hucie Zadybskiej w powiecie ryckim do przyjechali członkowie Klubów Seniora z gminy Wojcieszków, gminy Adamów, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Anielinie gmina Krzywda oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rykach. Wzięli oni udział w wydarzeniu pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” oraz w Mistrzostwach Polski w wędkowaniu osób z niepełnosprawnościami. Celem imprezy była integracja i współzawodnictwo w zawodach.

Organizatorzy Fundacja Poland21c”, Help the Ukraine Children Foundation i Fundacja Aktywizacji Funkcjonalnej i Społecznej AFiS zadbali o moc atrakcji dla wszystkich zebranych. Odbyły się zawody wędkarskie, w których brały udział głównie dzieci z niepełnosprawnościami. Emocji dodali funkcjonariusze z KP PSP Ryki i druhowie z OSP Stanin, którzy wykonali pokaz ratownictwa na wodzie. Uczestnikom towarzyszył grill, miła atmosfera, dla odważnych sauna i morsowanie.

Podczas imprezy odbył się też piknik rodzinny. Wzięło w nim udział wielu uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, głównie kobiet i dzieci. Był to wyraz solidarności z Ukrainą.
We współpracę organizacji sobotniego przedsięwzięcia zaangażowali się posłowie Sławomir Skwarek i Marcin Duszek.Inf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.