Siemiatycze

Jak będą działały baseny i kąpieliska w sezonie letnim?

Region Sob. 01.07.2023 15:11:55
01
lip 2023

Gdzie w wakacje mogą spędzić czas miłośnicy pływania i szeroko pojętej wodnej rozrywki? Pływalnia „Wodne Tarasy” w Siemiatyczach w lipcu będzie zamknięta. Zaplanowano prace konserwacyjne pływalni i będzie ona nieczynna przez cały miesiąc od 1 do 31lipca.

Miasto uruchomiło kąpielisko przy plaży miejskiej przy ulicy Sportowej. W sezonie 2023 będzie ono udostępnione wraz z obsadą ratowniczą od 1 lipca do 31 sierpnia.

W Drohiczynie także od lipca przy rzece Bug zostanie uruchomiona plaża i kąpielisko strzeżone – w tym miejscu gdzie zawsze. Sezon kąpielowy ustalono od 1 lipca do 31 sierpnia. Kąpielisko wyposażone jest w pomost kostkowy, boje ograniczające miejsce wyznaczone do kąpieli oraz elementy wyposażenia plaży takie jak przebieralnie, parasole, leżaki itp. Kąpielisko będzie czynne we wszystkie soboty i niedziele i w tych dniach opiekę będą sprawowali ratownicy Wodni z WOPR Siedlce. W pozostałe dni kąpielisko jest nieczynne.

W Ciechanowcu 1 lipca uruchomiono kąpielisko na rzece Nurzec na tzw. „Wyspie”. Długość plaży ma tu 45 metrów, na terenie kąpieliska znajdują się toalety, plaża jest codziennie sprzątana, kąpielisko zlokalizowane w Obszarze Chronionego Krajobrazu Dolina Bugu i Nurcu. Kąpielisko będzie czynne do 31 sierpnia.

Wykaz kąpielisk wraz z aktualnym stanem wody dostępny jest w serwisie kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego (sk.gis.gov.pl)

Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.