Drohiczyn

Jak można spędzić wakacyjny czas w Drohiczynie?

Region Śr. 28.06.2023 09:47:23
28
cze 2023

Zarówno najmłodsi mieszkańcy gminy Drohiczyn, jak i przybywający tu goście mogą korzystać z szerokiej oferty wakacyjnej.

Do 2 lipca trwają półkolonie organizowane przez parafię katedralną w Drohiczynie. W programie codzienna Msza św., nauka śpiewu i każdego dnia wycieczka.

Od 3 lipca MGOK Drohiczyn rozpocznie akcje „Lato!” tu również - wycieczki, ciekawe spotkania, coś dla ciała i dla ducha. Zajęcia zaplanowano w godz. 10.00 – 14.00. Udział jest bezpłatny.

Od początku lipca w każdą sobotę i niedzielę w Drohiczynie działać będzie strzeżone kąpielisko na Bugu. Przez całe wakacje zwiedzać można największą w regionie wystawę budowli z klocków. W dniach 5 i 6 lipca zawita do Drohiczyna PLANETOBUS czyli Mobilne Planetarium.

Poza ofertą przygotowaną specjalnie na wakacje do dyspozycji są też stałe atrakcje jak: Centrum Edukacji Ekologicznej Puszczyk, Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności Sowa, Centrum Promocji Produktu Lokalnego Zagubek z Królewską Salą Zagadek i możliwością organizacji warsztatów kulinarnych, w Nadbużańskim Centrum Turystyki Kajakowej można pływać na symulatorze kajaka, a nawet testować sprzęt w specjalnym basenie, codziennie czynna jest też Wystawa Starych Motocykli.

Osoby zainteresowane mogą szukać dodatkowych informacji w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, we wszystkich ośrodkach prowadzonych przez MGOK i budkach z informacją turystyczną w parku i na plaży.

Drohiczyn jest też miejscem, gdzie można rozpocząć lub zakończyć spływ kajakowy. Możliwość wypożyczenia kajaków oferuje coraz więcej firm w okolicy, a także Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego prowadzony przez KSM Drohiczyn.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.