Kościół

Jedlanka: otworzyli serca dla bliźniego

05
cze 2023

Z inicjatywy księdza Adriana Kubaka, wikariusza w parafii Chrystusa Króla w Jedlance, w niedzielne popołudnie 4 czerwca, odbył się tam Festyn Charytatywny pod hasłem „Otwórz serce dla bliźniego”. Jego głównym celem była pomoc dwóm chłopcom: Kacprowi i Filipowi.

Festyn rozpoczął się w niedzielne popołudnie po Mszy Świętej, która była sprawowana o godzinie 13.00. Na placu przy kościele rozstawiono scenę i moc kramów. Wszyscy spotkali się po to, aby wesprzeć finansowo dwóch chłopców: Kacpra z parafii Jedlanka i Filipa z parafii Jeleniec. To połączenie niesienia pomocy zaowocowało tym, że patronat nad festynem objęli wójtowie, na terenie których znajdują się obie miejscowości: wójt gminy Stoczek Łukowski Marek Czub i wójt gminy Stanin Krzysztof Kazana.

Kacper cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, cytomegalię, zespół krótkiego jelita, obustronny niedosłuch czuciowo – nerwowy oraz padaczkę. Filip urodził się z rozszczepem kręgosłupa odcinka piersiowo – lędźwiowo - krzyżowego oraz wrodzonym wodogłowiem. Obaj chłopcy potrzebują ciągłej opieki, specjalistycznego sprzętu i finansowego wsparcia. Rodzice chłopców, z którymi rozmawialiśmy na festynie, dziękowali wszystkim za okazaną pomoc.

W programie festynu znalazły się m.in. licytacje na rzecz Kacperka i Filipka, występy artystyczne dzieci, koncerty gwiazd oraz lokalnych zespołów, jak również zabawa taneczna z DJ. Jak mówi nam ksiądz Adrian Kubak zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Zaznacza też, że ogromnym wsparciem przy organizacji wydarzenia były dla niego Monika Skrobuń i Marta Gromada.

Organizatorami festynu byli: parafia Chrystusa Króla w Jedlance, Zespół Oświatowy w Jedlance oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlance.

Wydarzeniu patronowali starosta powiatu Łukowskiego, wójt gminy Stoczek Łukowski oraz wójt gminy Stanin. Patronat medialny objęły m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.

Zebrane na festynie dla Kacpra i Filipa pieniądze są wciąż liczone.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
byłem tam Pon. 05.06.2023 13:39:01

ksiądz Adrian, wspaniały człowiek i oddany ksiądz

Zofia Pon. 05.06.2023 15:00:31

Pełna zgoda!

Uczestnik Pon. 05.06.2023 12:48:50

Księże Adrianie, kawał ogromnej pracy. Wielki szacunek!

czytelnik Wt. 06.06.2023 05:06:52

Gratulacje, teraz czekamy na podsumowanie, czyli jakie kwoty przekazano na dzieci