Włodawa

Jubileuszowy „Wieczór u Zamoyskich” w Różance

Region Pon. 20.07.2026 20:06:53
20
lip 2026

Po raz piąty plac przy Organistówce w Różance stanie się miejscem niezwykłego spotkania z historią, kulturą i tradycją. Przed mieszkańcami oraz gośćmi z regionu jubileuszowa edycja „Wieczoru u Zamoyskich” wydarzenia, które od pięciu lat przenosi uczestników w klimat dawnych dworów szlacheckich i tworzy niezapomniane wspomnienia dla całych rodzin.

Tegoroczny program zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Publiczność będzie mogła podziwiać eleganckie walce i polki w wykonaniu Zespołu Tańca Włodawianie, a także obejrzeć inscenizację historyczną „Rozmowy z Elfrydą Zamoyską”, która przybliży postać jednej z przedstawicielek znamienitego rodu Zamoyskich. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie legendarny zespół VOX, którego koncert z pewnością dostarczy wielu wzruszeń i przypomni największe przeboje. Po występie uczestnicy będą mogli bawić się podczas tanecznego wieczoru z zespołem Druga Szansa.

Nie zabraknie również wyjątkowych smaków. Z okazji jubileuszowej edycji organizatorzy przygotowali tort dla wszystkich uczestników, regionalne specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Różance, aromatyczną grochówkę po myśliwsku, a także herbatę i kawę serwowane po szlachecku, które doskonale dopełnią klimat letniego spotkania.

„Wieczór u Zamoyskich” to spotkanie , które łączy historię z muzyką, lokalną tradycją i integracją mieszkańców. Malownicza sceneria Organistówki w Różance sprawia, że każdy uczestnik może choć na chwilę przenieść się do świata dawnych dworów i poczuć wyjątkową atmosferę minionych epok.
Organizatorami wydarzenia są Gmina Włodawa, Koło Gospodyń Wiejskich w Różance oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Włodawa.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.