Biała Podlaska

Kolejni amatorzy cudzego mienia w rękach policji

Region Czw. 04.02.2021 14:31:53
04
lut 2021

Bialscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 33-43 lat podejrzanych o dokonanie kradzieży w jednym z marketów. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia, a wartość strat oszacowana została na kwotę niemal tysiąca złotych. By wynieść skradziony towar, sprawcy wykorzystali drzwi przeznaczone dla klientów wchodzących do sklepu. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Pod koniec stycznia do bialskiej komendy zgłosił się pracownik ochrony jednego z bialskich marketów. Z relacji mężczyzny wynikało, że kilka dni wcześniej nieznani sprawcy dokonali kradzieży sklepowej. Ich łupem padł markowy alkohol oraz środki czystości. By wynieść ze sklepu skradziony towar sprawcy wykorzystali drzwi przeznaczone dla klientów wchodzących do budynku. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal tysiąca złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili szczegóły sprawy, w tym dane pojazdu którym poruszali się „amatorzy cudzego mienia” w chwili zdarzenia. W poniedziałkowy wieczór na terenie powiatu, policjanci ujawnili wytypowane auto oraz zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży. Okazało się, że są to czterej obcokrajowcy w wieku 33-43 lat.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że jeden z nich, 36-letni obywatel Ukrainy, podejrzany jest również o kradzież sklepową, do której doszło na terenie innego bialskiego marketu. Wartość strat w tym przypadku oszacowana została na kwotę niemal 300 złotych. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia.

3 lutego wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.