Węgrów

Konsultacje rewitalizacji

Region Pt. 09.06.2023 17:56:57
09
cze 2023

Rynek, zalew i park to początek, a nie koniec. Węgrów opracowuje program rewitalizacji kolejnych obszarów miasta. Na początku przyszłego tygodnia będzie go konsultować z mieszkańcami. Spotkania w tej sprawie odbędą się w poniedziałek i wtorek (12 i 13 czerwca).

Rewitalizacja miasta to coś więcej niż remont jednego czy drugiego budynku bądź ulicy. To efekt całościowego spojrzenia na problemy danej miejscowości czy dzielnicy i zastanowienia nad tym, jak można te problemy rozwiązać. Bo owszem, niska jakość życia często wynika z braków w infrastrukturze, ale może być również tak, że dobry efekt da nasilenie pracy społecznej albo zrealizowanie jakiegoś projektu edukacyjnego.

– Podpatrywaliśmy niedawno, jak to robią w Wołominie. To bardzo fajnie, kiedy to mieszkańcy tworzą miejsca, w których się aktywizują: od zagospodarowania czasu wolnego począwszy, a skończywszy na pomocy w napisaniu urzędowego podania. To mieszkańcy danego obszaru wiedzą najlepiej, co naprawić albo gdzie postawić jakąś ławkę czy inną małą infrastrukturę – mówi burmistrz Węgrowa, Paweł Marchela.

Potrzeby mieszkańców mogą i powinni przekazywać urzędowi radni, ale możliwość zabrania głosu przez bezpośrednio zainteresowanych też jest cenna. Diagnozę negatywnych zjawisk i propozycje rozwiązań, opracowane przez wynajętą firmę doradczą, miasto wywiesiło do ściągnięcia i poczytania na swojej oficjalnej stronie internetowej TUTAJ. Na początku przyszłego tygodnia będą dwie okazje, żeby ten materiał przedyskutować, skrytykować, poprawić i uzupełnić.

– W poniedziałek (12 czerwca) zapraszam na 17.00 na otwarte spotkanie do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Będzie można porozmawiać z naszymi pracownikami i z przedstawicielami firmy, która nas przez ten proces prowadzi. We wtorek (13 czerwca) będziemy zbierali opinie mieszkańców na Rynku przy fontannie. Od 8.00 do 11.00 będzie czas na bezpośrednie spotkania, mini-warsztaty i rozmowy. Będzie można porozmawiać z pracownikami merytorycznymi, zadać pytania, zgłosić uwagi i opinie – zaprasza burmistrz Marchela.

Ci, którzy potrzebują więcej czasu wgryzienie się w temat i jego przemyślenie, mogą oczywiście bardziej pójść tradycyjną ścieżką i wypełnić elektroniczną bądź papierową ankietę i wysłać ją do magistratu w terminie do 10 lipca.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook