Sokołów

Krajowy Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru

Region Czw. 25.05.2023 14:35:19
25
maj 2023

W dniach 1-3 czerwca Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu oraz Zarząd Główny Związku Sybiraków organizuje Krajowy Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „Wspomnienia łączą pokolenia”.

Zjazd odbywa się co roku, na początku czerwca. W tym roku będzie miała miejsce jego XII edycja. Każdorazowo zmienia się placówka goszcząca. Celem organizowanych Zjazdów jest wymiana doświadczeń oraz określenie kierunków dalszej współpracy szkół imiennie związanych z Sybirakami.

Uroczystość rozpocznie się w czwartek, 1 czerwca w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Sulejówku. Kolejnego dnia uczestnicy Zjazdu i zaproszeni goście przybędą do Rozbitego Kamienia, by wziąć udział w spotkaniu z władzami samorządowymi, oświatowymi, przedstawicielami organizacji kombatanckich oraz członkami społeczności lokalnej. W programie przewidziano m.in.:
- wręczenie odznaczeń zasłużonym w krzewieniu idei Sybirackiej,
- przekazanie sztandaru Związku Sybiraków Oddział w Sokołowie Podlaskim Zespołowi Oświatowemu im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu oraz występy uczniów,
- spektakl teatralny w wykonaniu aktorów teatru MAM TEATR pt. „Błękitny Express”,
- wykład historyka – regionalisty Pana Jacka Odziemczyka.

Zakończenie Zjazdu odbędzie się 3 czerwca w Sulejówku. Podczas podsumowania zostanie wyznaczony m.in. termin i miejsce XIII Zjazdu w 2024 roku.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.