Mińsk Mazowiecki

Kronika policyjna powiatu mińskiego

21
lis 2023

Kradzieże sklepowe, zatrzymania nietrzeźwych kierujących, przestępstwa narkotykowe – tymi sprawami zajmowali się w ubiegłym tygodniu mińscy policjanci.

13 listopada w jednej z drogerii na terenie Mińska Mazowieckiego, 34-letnia kobieta dopuściła się kradzieży perfum o wartości prawie 330 złotych, po czym próbowała opuścić sklep. Za linią kas została ujęta przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkankę Mińska Mazowieckiego mandatem karnym 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

18 listopada w jednym ze sklepów na terenie Mińska Mazowieckiego, 39-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży artykułów odzieżowych o wartości prawie 65 złotych, po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca Mińska Mazowieckiego mandatem karnym 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

14 listopada na jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim, dzielnicowi zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem 41-latka wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że wcześniejsze postępowanie mandatowe nie przyniosło rezultatu, policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu mieszkańca Mińska Mazowieckiego za popełnione wykroczenie.

16 listopada do Komisariatu Policji w Halinowie wpłynęło zgłoszenie, że pod lokal gastronomiczny podjechał pojazd marki skoda, a osoba zgłaszająca podejrzewa, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy potwierdzili to zgłoszenie. Badanie alkomatem 51-latka wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkańcowi gminy Halinów grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

16 listopada policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim patrolowali miasto. Na jednej z ulic zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy na widok radiowozu zaczęli nerwowo się zachowywać. Był to jasny sygnał dla policjantów, aby sprawdzić powód takiego zachowania. Okazało się, że 23-latek posiadał przy sobie susz roślinny. W związku z podejrzeniem, że mogą to być środki odurzające został zatrzymany. Policjanci sprawdzili także w systemach policyjnych towarzyszącą mu kobietę. Okazało się, że 28-latka jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Węgrowie celem odbycia 105 dni kary pozbawienia wolności. Obydwoje zostali zatrzymani, a susz zabezpieczony. Badanie narkotestem zabezpieczonej substancji potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Susz roślinny okazał się marihuaną. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Mieszkanka Mińska Mazowieckiego trafiła do aresztu.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.