Mińsk Mazowiecki

Kronika policyjna powiatu mińskiego

05
gru 2023

Kradzieże sklepowe, zatrzymanie nietrzeźwych kierujących, przestępstwa narkotykowe - tymi sprawami zajmowali się w ubiegłym tygodniu mińscy policjanci.

27 listopada w jednym ze sklepów na terenie Sulejówka, 35-letnia kobieta dopuściła się kradzieży alkoholu o wartości prawie 8 złotych, po czym próbowała opuścić sklep. Za linią kas została ujęta przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali obywatelkę Ukrainy mandatem karnym gotówkowym 200 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

28 listopada w jednym ze sklepów na terenie Sulejówka, 43-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży artykułów spożywczych o wartości prawie 75 złotych, po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca Sulejówka mandatem karnym 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

29 listopada w jednym ze sklepów na terenie Sulejówka, 25-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży alkoholu o wartości 90 złotych, po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca Mińska Mazowieckiego mandatem karnym 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

28 listopada w nocy, policjanci z Wydziału Ruchy Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki subaru. W związku z wyczuwalnym alkoholem od kierowcy, mundurowi dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości. Okazało się, że 28-latek posiada prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Podczas prowadzonej kontroli, szczególną uwagę mundurowych przykuł widok śpiącego na tylnym siedzeniu, w foteliku 4-letniego syna kierowcy.

Mężczyzna tłumaczył swoje naganne postępowanie tym, że udał się po prostu z chłopcem na przejażdżkę. W tej sytuacji 4-latek został przekazany pod opiekę babci, a kierowca trafił na komendę.

Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 4-letniego synka. Zatrzymano mu także prawo jazdy.

Teraz mieszkańcowi Mińska Mazowieckiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.