Bielsk Podlaski

Las i turystyka

Region Pt. 16.06.2023 10:55:30
16
cze 2023

W jednaj z audycji z cyklu „Nadajemy z lasu” odwiedzając Nadleśnictwo Bielsk wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, poruszaliśmy na antenie Radia Podlasie temat turystycznego zagospodarowania lasu.

Jak wyjaśnia Joanna Kwiatkowska specjalista służby leśnej w Nadleśnictwie Bielsk, pieszo lub rowerem dotrzeć możemy w dowolne miejsce w lesie, jednak jeśli chcemy wybrać się na wycieczkę samochodem, to naszym pojazdem do lasu nie wjeżdżamy. Należy dostosować się do oznaczeń, parkować w wyznaczonych miejscach, nie zastawiać szlabanu.

Informacje pomocne przy organizacji wyprawy na łono natury znajdziemy w ogólnodostępnej bezpłatnej aplikacji mobilnej „Bank Danych o Lasach” https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/ pomocny będzie też serwis internetowy „Czas w las” www.czaswlas.pl.

O wycieczkach do lasu, poruszaniu się w leśnych ostojach oraz o noclegach w lesie z Joanną Kwiatkowską rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, całą rozmowę można znaleźć w internetowym Archiwum Dźwięków KRP. POSŁUCHAJ.Foto: Nadleśnictwo Bielsk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Natalia Niedz. 18.06.2023 17:34:07

dziękuję, bardo cenne informacje