Łuków

Łuków: awans do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Region Czw. 04.02.2021 08:20:39
04
lut 2021

Mateusz Mućka, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie, awansował do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Za zadanie będzie miał teraz przygotowanie się do testu oraz przeprowadzenie pracy badawczej.

25 stycznia w Zespole Szkół nr 3 odbył się etap szkolny XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 27 uczniów. Najwięcej punktów oraz awans do etapu okręgowego zdobył Mateusz Mućka, uczeń klasy I w zawodzie technik agrobiznesu. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Jędrych z klasy IV TAŻ, a miejsce trzecie Paweł Piotrowicz z klasy III TAL.

Celem olimpiady jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, wyzwalanie aktywności badawczej młodego pokolenia oraz inspiracja do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.

Teraz Mateusz przygotowuje się do kolejnego etapu olimpiady, zarówno do testu, jak i do pytań otwartych. Prowadził będzie także pracę badawczą, którą opublikuje w formie prezentacji pod kierunkiem nauczycielki Renaty Wawryniuk.

AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.