Łuków

Łuków: Festiwal Nauki w I LO

Region Pt. 09.12.2022 11:58:19
09
gru 2022

„To jest jasne!” – pod takim hasłem w I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odbył się Festiwal Nauki. Zorganizowano go w ramach projektu „To już jasne! – młodzi poznają świat nauki”, realizowanego przez Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej.

Festiwal nauki odbył się 7 grudnia. W relacji nadesłanej do naszej redakcji, czytamy:

Uczestnicy Festiwalu Nauki mieli okazję wziąć udział w ciekawych eksperymentach chemicznych, sprawdzić, jak przebiegają różne reakcje. Nie zabrakło również doświadczeń fizycznych. Budowanie obwodów elektrycznych, magnetyzm, kinetyka okazały się nie aż tak tajemnicze, jak się pierwotnie wydawało. Organizatorzy przygotowali także wiele zadań z zakresu historii i nauk społecznych. Można było poznać dzieje gospodarcze XIX i XX w., klasyfikacje temperamentów, sekrety socjologii i politologii. W szczególny sposób wspomniano Ignacego Łukasiewicza – konstruktora pierwszej lampy naftowej oraz naukowców związanych z Ziemią Łukowską – Jana Krzysztofa Kluka, Eugeniusza Kwiatkowskiego czy Floriana Krasuckiego.

Gry, quizy, doświadczenia przygotowała samodzielnie młodzież, ucząca się w klasach kierunkowych o rozszerzeniach: biologia - chemia, matematyka – fizyka, język polski – historia – wiedza o społeczeństwie. Projekt był dla uczniów sposobnością do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności. Festiwalem opiekowała się grupa ekspertów - nauczycieli: Katarzyna Mrozowska (fizyka), Michał Mojski (historia i nauki społeczne), Agnieszka Rybka (chemia) oraz Małgorzata Zielonka (chemia). W przedsięwzięciu „To jest jasne!” mógł wziąć udział każdy. Do budynku na ul. Cieszkowizna zawitała między innymi grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie pod opieką Agnieszki Bilskiej.

Festiwal stanowi część projektu „To już jasne! – młodzi poznają świat nauki”, realizowanego przez Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, a którego partnerem jest Fundacja PZU. Dzięki takim działaniom można w sposób atrakcyjny i nieszablonowy poszerzać swoją wiedzę.


zdjęcia i informacja: Michał Mojski ZHP Łuków/I LO Łuków/podlasie24
AKup/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.