Łuków

Łuków: Marsz poparcia dla Ukrainy

Region Pt. 25.02.2022 23:38:04
25
lut 2022

Grupa mieszkańców Łukowa, wśród których obecni byli przedstawiciele władz miasta i powiatu, wzięła udział w marszu poparcia dla Ukrainy. Odbył się on w piątkowy wieczór, 25 lutego. Uczestnicy marszu spotkali się na Placu Narutowicza.

Jak można było usłyszeć przyszli, aby chociaż w ten symboliczny sposób wyrazić swoje poparcie dla narodu ukraińskiego i przeciwstawić się inwazji Rosji na Ukrainę. Wśród zebranych byli też Ukraińcy na co dzień mieszkający w Łukowie. Z ich strony płynęły podziękowania dla tych wyrazów wsparcia.
Z Placu Narutowicza grupa osób biorąca udział w marszu przeszła najpierw przed budynek Urzędu Miasta, gdzie zawieszono ukraińską flagę. Następnie ruszyli w stronę Placu Solidarności i Wolności. Po drodze przy pomniku Jana Pawła II zapalono znicze a już na placu radny wojewódzki Ryszard Szczygieł połączył się telefonicznie z merem Baranówki, miejscowości, z którą samorząd Łukowa utrzymuje partnerskie relacje. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać bezpośredniej relacji z tego, co dzieje się na Ukrainie i przekazać słowa wsparcia i solidarności.zdjęcia: Adam Zborowski

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.