Łuków

Łuków: na pierwszej linii walki z koronawirusem

Region Pon. 02.11.2020 11:47:00
02
lis 2020

„Jest trudno, ale sobie radzimy” - takimi słowami starosta Dariusz Szustek ocenia obecną sytuację w łukowskim szpitalu. Mówi to po tym, jak w miniony piątek on i radni powiatowi wysłuchali informacji przedstawionej przez dyrektora łukowskiego SP ZOZ.

W miniony piątek 30 października odbywała się sesja Rady Powiatu Łukowskiego. Po raz pierwszy zorganizowano ją w całości zdalnie. Na sali obrad nikogo nie było. Radni łączyli się poprzez Internet. Zanim zaś rozpoczęto realizację porządku obrad, radni powiatowi mieli okazję wysłuchać informacji na temat sytuacji jaka panuje obecnie w łukowskim szpitalu. Przedstawił ją dyrektor Mariusz Furlepa. To, co mówił dyrektor placówki, zrelacjonował nam po sesji starosta Dariusz Szustek. Jak mówi, sytuacja w szpitalu jest trudna, ale jeszcze opanowana.

W łukowskim szpitalu, na koniec ubiegłego tygodnia, przebywało 91 pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Chorują też pracownicy szpitala. To około 50 procent załogi. Osoby te albo są już chore, albo przebywają na kwarantannie lub w izolacji. Starosta Dariusz Szustek przekazując nam informacje przedstawione przez dyrektora zapewnia, że każdy kto potrzebuje pomocy, na pewno ją otrzyma. Ważne jest tylko to, jak podkreśla starosta, aby zwracać się o pomoc wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy, i w pierwszej kolejności kontaktować się z lekarzem rodzinnym.

   POSŁUCHAJ 

Transmisja z sesji Rady Powiatu, na której wystąpił dyrektor szpitala, będzie już wkrótce dostępna na stronie Starostwa Powiatowego. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem materiału, który zgodnie z nowymi przepisami musi zostać „uzupełniony” o napisy dla osób niesłyszących.

AKup/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.