Łuków

Łuków: skazani za pobicie i akt wandalizmu

Region Wt. 13.02.2024 09:27:59
13
lut 2024

Sąd Rejonowy w Łukowie wydał wyrok nakazowy w sprawie dwóch mężczyzn, którzy w październiku ubiegłego roku dopuścili się pobicia i aktu wandalizmu na terenie parku. Pobity został burmistrz Łukowa.

Przypomnijmy. Pod koniec października ubiegłego roku burmistrz Piotr Płudowski spacerował z córką po parku. Kiedy przechodził obok tężni zauważył grupę młodych osób. Zachowywali się dość głośno. W pewnym momencie jedna z osób zaczęła oddawać w tym miejscu mocz. Burmistrz zareagował. Zapytał wprost młodego mężczyznę, co on najlepszego robi. Odpowiedzi nie usłyszał. W jego stronę ruszył natomiast drugi mężczyzna i uderzył go kilkakrotnie w twarz i głowę. Burmistrz o całej sprawie powiadomił policję. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali dwóch mężczyzn: 26-letniego Damiana N. i 25-letniego Marcina S.

Obu mężczyznom postawiono zarzuty. Damian N. został oskarżony o zastosowanie przemocy wobec policjantów, którzy chcieli go zatrzymać oraz o to, że oddając mocz do tężni zanieczyścił płyn solankowy. Marcin S. natomiast usłyszał zarzut pobicia Piotra Płudowskiego.

Pod koniec stycznia Sąd Rejonowy w Łukowie wydał w tej sprawie wyrok nakazowy. Obaj mężczyźni zostali uznani za winnych stawianych im zarzutów. 26-letni Damian N. został skazany na osiem miesięcy prac społecznych. Musi też pokryć koszty wymiany wody solankowej w tężni, które poniósł Urząd Miasta. Kwota, jaką musi zapłacić to ponad 5 tys. zł.

Drugi z oskarżonych Marcin S. został skazany na cztery miesiące prac społecznych. Musi też publicznie przeprosić Piotra Płudowskiego oraz wypłacić mu nawiązkę w wysokości 1,5 tys. zł. Sąd ukarał go również grzywną w wysokości 3 tys. zł.

Decyzją sądu karą za to, co zrobili dwaj młodzi mężczyźni ma być także publikacja wyroku w ich sprawie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie sądu.
Wyrok nakazowy został wydany na posiedzeniu bez udziału stron. Nie jest jeszcze prawomocny. Stronom przysługuje złożenie sprzeciwu.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łukowiak Wt. 13.02.2024 11:03:04

To żaden wyrok i żadna kara. Burmistrz powinien odwołać się od wyroku. Ci napastnicy powinni siedzieć w areszcie.

Marcin Wt. 13.02.2024 15:51:59

Skoro takie niskie wyroki to tak mocno w mordę nie oberwał. Ciekawe czy za szeregowego Kowalskiego byłoby podobnie?

Obserwator Wt. 13.02.2024 08:26:00

Hańba co to za wyrok D.......le powinny dostać taką nauczkę żeby wiedziały co to znaczy Szanowany Człowiek !!!!!!!