Łuków

Łuków zaświecił się na niebiesko

Region Pt. 19.04.2024 17:55:55
19
kwi 2024

Już po raz szósty Łuków zaświecił się na niebiesko. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt”, które zorganizowało „Niebieski Bieg”. I chociaż pogoda nie sprzyjała, to wydarzenie organizowane po to, aby promować wiedzę na temat autyzmu, można po raz kolejny uznać za udane.

Od kilku już lat, z przerwą na pandemię, Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt”, przy współpracy z Łukowskim Ośrodkiem Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz władzami miasta, organizuje w kwietniu „Niebieski Bieg”. Odbywa się on w ramach akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”, której celem jest promowanie wiedzy na temat tego schorzenia. Tegoroczna edycja biegu zaplanowana była na piątek, 19 kwietnia. Miejscem spotkania był park miejski. Do startu gotowych było blisko 900 osób. Niestety bieg się nie odbył, ponieważ zaczęło padać. Pomimo tego wszyscy dostali medale.

Na bieg pogoda nie pozwoliła, ale pozwoliła na przeprowadzenie części artystycznej. Na scenie amfiteatru zaprezentowali się instrumentaliści i wokaliści z ŁOK-u oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 1. Była też wspólna zabawa z Sylwią Mateńko – Woch.


zdjęcia: ŁOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.