Garwolin

Maciejowice: ambitne plany na najbliższe lata

Region Śr. 17.04.2024 07:26:57
17
kwi 2024

„To będzie czas kontynuacji dynamicznego rozwoju gminy” – mówi burmistrz miasta i gminy Maciejowice o rozpoczynającej się za kilka dni nowej kadencji samorządu. Włodarz wymienia inwestycje, które rozpoczęte w mijającej kadencji, kontynuowane będą w kolejnej, a więc rozbudowę zabytkowego centrum miasta, kompleksu sportowego, placówek oświatowych, poprawę stanu dróg, budowę kanalizacji, wymianę oświetlenia ulicznego i innych.

- Kadencja 2024-2029 to będzie czas kontynuacji dynamicznego rozwoju miasta i gminy Maciejowice. Przede wszystkim kontynuowane będą zadania inwestycyjne, które rozpoczęliśmy w mijającej kadencji. Mam tu na myśli m.in. przebudowę infrastruktury turystycznej w zabytkowym centrum Maciejowic. Ta inwestycja rozpoczęła się w zeszłym roku, a w chwili obecnej trwają zaawansowane prace budowlane w parku w centrum miasta. Dopełnieniem tej inwestycji będzie kompleksowa przebudowa całego rynku w Maciejowicach, którą planujemy rozpocząć w obecnym roku i zakończyć w 2025 – mówi burmistrz Tomasz Kwiatkowski i dodaje, że kontynuowane są również prace przy rozbudowie infrastruktury sportowej kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Maciejowicach. Inwestycja o wartości ponad 6,5 mln zł. zakończona będzie w tym roku.

Kontynuowana będzie też modernizacja placówek oświatowych na terenie gminy.

Ważną kwestia i zadaniem na kolejne lata, będzie według burmistrza, dalsza, sukcesywna modernizacja dróg gminnych. Już w maju tego roku rozpocznie się przebudowa ul. Spokojnej w Maciejowicach oraz drogi gminnej na tzw. stary most w Podłężu. Planowana jest w tym roku modernizacja dróg w Poliku, Wróblach – Wargocinie, Oblinie, Podoblinie, Podłężu, Pasterniku, Podstolicach, Strychu oraz ul. Niwa w Maciejowicach. Przygotowywana jest niezbędna dokumentacja, aby pozyskać środki na modernizację ośrodków zdrowia w Maciejowicach i Podłężu. Będzie też dalej rozbudowywane oświetlenie uliczne i wymiana lamp na energooszczędne, planowana jest rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Oblinie, a w dalszej kolejności w kolejnych miejscowościach w pobliżu Maciejowic.

- W planach inwestycyjnych na nadchodzącą kadencję jest również modernizacja stacji uzdatniania wody, remonty i ewentualna budowa małych świetlic wiejskich, wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich oraz jednostek OSP. Uważam, że nasz samorząd powinien przygotować również atrakcyjną ofertę kulturalną i turystyczną, podkreślającą walory historyczne i przyrodnicze naszej gminy. Planujemy również przystąpić do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Maciejowice – podkreśla gospodarz miasta i gminy.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrzem Tomaszem Kwiatkowskim.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Michał Pon. 22.04.2024 10:40:42

Teraz Pan Burmistrz rozdaje karty w Powiecie. Nowy lider polityczny?

MIchałowa Pon. 22.04.2024 17:22:35

Ktoś rozsądny musi nad tym wszystkim czuwać chyba.

no nieee Wt. 23.04.2024 06:06:52

ktoś tu mocno zadufany na stołek wlazł