Policja

Młody kierowca stracił uprawnienia do kierowania. W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 67 km

Region Czw. 27.06.2024 20:28:20
27
cze 2024

18-letni mieszkaniec powiatu ryckiego stracił na 3 miesiące prawo jazdy. Młody kierowca jechał Oplem z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Dodatkowo nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Za te przewinienia oprócz straty uprawnień ma do zapłaty łącznie 1600 złotych grzywny i nałożono na niego 18 punktów karnych.

Ryccy funkcjonariusze nieustannie analizują zdarzenia drogowe zaistniałe na terenie powiatu sprawdzając, w których miejscach dochodzi do nich najczęściej i jakie są ich przyczyny. Przedmiotem analizy są również wykroczenia związane z przekraczaniem prędkości i typowanie miejsc, w których to zagrożenie występuje najczęściej. Funkcjonariusze biorą również pod uwagę zgłoszenia mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tym informacjom mundurowi są kierowani w miejsca, w których są najbardziej potrzebni i mogą skutecznie dyscyplinować kierujących.

W poniedziałek, 24 czerwca swoje uprawnienia do kierowania pojazdami stracił kierowca Opla. 18-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, jechał ul. Krasnoglińską w Bobrownikach z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Dodatkowo młody kierowca naruszył obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Za powyższe wykroczenia kierowca ma do zapłaty 1600 złotych grzywny oraz w Ewidencji Kierujących Pojazdami Naruszających Przepisy Ruchu Drogowego dopisano mu 18 punktów karnych

Przypominamy, że kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy.

Policja przypomina, że statystyki jasno pokazują, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków na naszych drogach. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać ograniczeń prędkości i dostosowywać ją do warunków i natężenia ruchu.

aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.