Sport

Młodzi siatkarze z „Czwórki” z awansem na Mistrzostwa Polski

Region Śr. 26.04.2023 14:33:06
26
kwi 2023

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie, podopieczni Jakuba Ostrowskiego, wzięli udział w finałowych rozgrywkach Kinder Sport w mini siatkówce na szczeblu wojewódzkim. Dwie z trzech drużyn „Czwórki” awansowały do finału. Teraz wezmą udział w Mistrzostwach Polski ,,Kinder Joy of Moving”, które odbędą się w Gliwicach.

Finał województwa lubelskiego rozgrywek Kinder Sport w mini siatkówce odbył się 23 kwietnia w Lublinie. Dla trenera Jakuba Ostrowskiego i jego uczniów były to zawody, do których się przygotowywali się już od września. Aby uzyskać awans do finałowych rozgrywek, czyli na Mistrzostwa Polski ,,Kinder Joy of Moving” w Gliwicach, musieli znaleźć się w pierwszej dwójce wojewódzkiego finału. I udało się. Awans zdobyli uczniowie klas czwartych oraz klas szóstych.

Kolejny rok z rzędu siatkarze z łukowskiej „Czwórki” znaleźli się wśród 32 najlepszych ekip w Polsce, które biorą udział w rozgrywkach Kinder Sport w mini siatkówce.
Składy drużyn, które awansowały na Mistrzostwa Polski ,,Kinder Joy of Moving”: klasy czwarte: Adam Mądry, Adam Kołodziej, Antoni Strzelczak, Hubert Powrózek i Alan Grzyb; klasy szóste: Wojtek Mądry, Igor Kalinowski, Marcel Olszewski, Łukasz Smyk i Szymon Kubiak. Trenerem młodych siatkarzy jest Jakub Ostrowski.
informacja i zdjęcia: SP 4 Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.