Łuków

Młodzież zapobiega pożarom

Region Pt. 31.03.2023 16:22:25
31
mar 2023

Marcel Siemionek, Grzegorz Kowalczyk i Cezary Żentała to finaliści powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wygrywając, stali się reprezentantami powiatu łukowskiego, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

Powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie w czwartek 30 marca. Jego uczestnicy konkurowali ze sobą w trzech grupach wiekowych. W grupie I znajdowali się uczniowie szkół podstawowych z klas I – IV. W grupie II z klas V – VIII, w w grupie III – uczniowie szkół średnich.

Turniej składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy były to eliminacje pisemne, które zakończyły się wyłonieniem finalistów. Etap drugi – finał, był przeprowadzony w formie ustnej. Poprawność odpowiedzi oceniała komisja w składzie: kpt. Konrad Turski, st. kpt. Paweł Szyszkowski, st. kpt. Mariusz Małecki oraz Artur Chutny – pracownik w Wydziale Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Łukowie.

Zwycięzcami turnieju zostali:

Grupa I
1. Marcel Siemionek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sarnowie,
2. Aleksandra Turska – Szkoła Podstawowa w Celinach,
3. Maja Karwowska – Szkoła Podstawowa w Celinach.

Grupa II

1. Grzegorz Kowalczyk – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Trzebieszowie,
2. Karol Zarzycki – Szkoła Podstawowa w Szaniawach – Matysach,
3. Marcel Zając – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sarnowie.

Grupa III

1. Cezary Żentała – Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie
2. Szymon Wasilewski – Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym
3. Jakub Kostian – IV Liceum Ogólnokształcące w Łukowie

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się zwycięzcy poszczególnych grup, czyli Marcel Siemionek, Grzegorz Kowalczyk i Cezary Żentała. Będa oni teraz reprezentować powiat łukowski w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczyli wicestarosta łukowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Janusz Kozioł wraz z zastępcą Komendanta Powiatowego KP PSP w Łukowie kpt. Konradem Turskim. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Łukowie, Nadleśnictwo Łuków oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łukowie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.
informacja i zdjęcia: KP PSP Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.