Siemiatycze

Motocykliści rozpoczęli sezon w nadbużańskiej parafii

14
kwi 2024

Kilkuset motocyklistów wzięło udział w Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego 2024. W niedzielę, 14 kwietnia przyjechali na swoich stalowych rumakach do Grannego, gdzie w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela proboszczem jest ks. Janusz Szymański - kapelan motocyklistów i wielki pasjonat motocykli.

Już w ubiegłym roku motocykliści spotkali się w Grannem nad Bugiem w liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców, teraz ponownie przyjechali do tej niewielkiej parafii, gdzie proboszcz i parafianie zawsze serdecznie ich witają.

Motocykle wypełniły plac przed kościołem i wokół Nadbużańskiego Centrum Turystycznego, a ks. Janusz przeszedł wśród nich błogosławiąc pojazdy i kierowców, kropiąc ich święconą wodą. Potem w intencji braci motocyklowej i bezpiecznego rozpoczynającego się sezonu sprawowano Mszę Św. W modlitwie polecano również motocyklistów którzy już odeszli.

Na koniec wszyscy wzięli udział w Moto Pikniku, gdzie dzięki pracy i zaangażowaniu parafian i grupy motocyklistów czekał gorący poczęstunek, muzyka na żywo i serdeczna atmosfera.

Dlaczego przyjechali na to spotkanie? Jak mówią, to najlepszy sposób by rozpocząć nowy sezon. A co dalej? Wilno i Ostrobramska Pielgrzymka Motocyklowa. Takie odpowiedzi padały najczęściej, chociaż każdy z pewnością miła swoje powody by spotkać się w tym miejscu i czasie, by zasmakować wspólnoty motocyklowej braci. Do Ostrej Bramy pojadą z księdzem Januszem, to już wieloletnia tradycja i niektórzy nie wyobrażają sobie by wiosna wyglądała inaczej.

A dlaczego wybrali motocykle? Tu również odpowiedzi jest wiele, ale najczęściej usłyszeć można: motocykl to wolność.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Antoni Śr. 17.04.2024 04:06:33

Piękna impreza tK dalej kontynuować tą wspania tradycje.

Speed Niedz. 14.04.2024 18:43:37

Niektórzy chyba mają nadzieję, że Anioł Stróż będzie za nich myślał...