Łuków

Multimedialne spotkania historyczne w ZS nr 3 w Łukowie

Region Pon. 04.03.2024 10:48:26
04
mar 2024

Łącząc narrację historyczną, poezję, fotografie, wideoklipy i fragmenty filmów grupa uczniów z różnych klas z Zespołu Szkół nr 3 przygotowała dla swoich rówieśników prezentację multimedialną o Żołnierzach Wyklętych. Była to dla młodych ludzi lekcja historii i jednocześnie próba zrozumienia tamtych czasów.

W informacji nadesłanej do naszej redakcji z Zespołu Szkół nr 3 czytamy:

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypomina nam jeden z trudniejszych momentów historii Polski, kiedy wielu partyzantów podjęło walkę o niezależność od władz komunistycznych. Święto to budzi jednak kontrowersje i emocje, dlatego młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie co roku podejmuje trud bliższego jego poznania.

W poszukiwaniu prawdy historycznej uczniowie: Justyna Borkowska, Magdalena Gałązka i Julia Kryczka z klasy 4TI oraz Adrian Celiński i Michał Szymanek z klasy 3TI w zawodzie technik informatyk oraz Norbert Sierpień z klasy 4TCa o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej pod opieką nauczyciela historii zrealizowali projekt edukacyjny. 1 marca zorganizowali oni multimedialne spotkania patriotyczne dla kolegów z klas młodszych. Przygotowana przez uczniów prezentacja łącząca narrację historyczną, poezję, wspomnienia, fotografie, prace plastyczne uzupełnione wideoklipami i fragmentami filmów ukazywała ideę i przesłanie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz biografie wyjątkowych postaci Niezłomnych m. in. Witolda Pileckiego, Emila Fieldorfa, czy sanitariuszki Danusi Siedzikówny.

W szkole odbył się również konkurs historyczny sprawdzający wiedzę ogólną i znajomość życiorysu „Inki”, w którym rywalizowało on-line aż 330 uczniów. Tegoroczną już czwartą edycję szkolnego konkursu „Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych” wygrali Sebastian Gajowy, Aleksandra Gryczka i Szymon Bojanek z klasy 5TIa kształcący się w zawodzie technik informatyk.informacja i zdjęcia: ZS 3 Łuków


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.