Siemiatycze

Nadleśnictwo Nurzec korzysta ze strzelnicy w Borysowszczyźnie

Region Śr. 21.02.2024 17:09:28
21
lut 2024

Najpierw zajęcia teoretyczne, potem praktyczne. Pracownicy Nadleśnictwa Nurzec uczyli się posługiwania bronią.

Nadleśnictwo Nurzec przekazało w dzierżawę powiatowi siemiatyckiemu grunty w obrębie Borysowszczyna, na których zbudowano profesjonalną strzelnicę cywilno – sportową. Jak powiedział Radiu Podlasie Nadleśniczy Artur Gacki, to właśnie bliskość i dostępność profesjonalnej strzelnicy były inspiracją do organizacji zajęć strzeleckich, z których skorzystali wszyscy zainteresowani pracownicy nadleśnictwa.

O wrażenia podczas szkolenia na strzelnicy spytaliśmy panie, które na co dzień pracują w biurze nadleśnictwa. Pani Katarzyna Pawluczuk od niedawna pracuje w nadleśnictwie, zajmuje się stanem posiadania i informatyką, o strzelaniu mówi w samych superlatywach:

- Bardzo mi się podobało i mam nadzieję, że będziemy tu częściej gościć. Nie od razu spodobał mi się ten pomysł, bo próbowałam wcześniej strzelania i nie było to udane, obawiałam się, że teraz też tak będzie ale miło się zaskoczyłam i były to bardzo pozytywne wrażenia.

Pani Anna Romaniuk w nadleśnictwie prowadzi sprzedaż drewna, chętnie skorzystała ze szkolenia:

- Uważam, że taka strzelnica jest potrzebna, by zapoznać się ze strzelaniem, z bronią. Emocje są duże. (…) Warto się odważyć, choćby po to by mieć świadomość czym jest broń, co może zrobić osoba, która ma broń, to także ważne dla osób które mają dzieci, one trafiają w rożne środowiska i dobrze znać zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać.
Z kolei pani Natalia Gontarz specjalista ds. hodowli w Nadleśnictwie Nurzec od lat poluje i ma obycie z bronią myśliwską, jednak po raz pierwszy strzelała z broni krótkiej:
- Myślę, że warto spróbować, bo to coś nowego, coś ciekawego i może się to spodobać a zwłaszcza jak zaczyna coś z tego wychodzić, strzela się w dziesiątki, wtedy chce się tu przychodzić i trenować.

Zajęcia teoretyczne odbyły się w ubiegłym tygodniu (16 lutego). Pierwsze zajęcia praktyczne zorganizowano we wtorek, 20 lutego. Już teraz trwają rozmowy o kolejnych. Szkolenia prowadził Tomasz Romaniuk, instruktor strzelectwa sportowego, bojowego i dynamicznego, a uczestniczyli w nich wszyscy zainteresowani pracownicy.
Strzelnica cywilno-sportowa w Borysowszczyźnie (w gminie Nurzec Stacja) to nowoczesny obiekt, który posiada oś strzelecką na 100 m i oś strzelecką myśliwską. Strzelnica jest dostępna bezpłatnie. Zainteresowani korzystaniem z obiektu proszeni są o wcześniejszą rezerwację telefoniczną pod numerem telefonu 85 65 66 575.

Relację ze szkolenia strzeleckiego pracowników Nadleśnictwa Nurzec przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

7 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Czw. 22.02.2024 18:10:23

Komentarz został usunięty przez administratora.

  • 0
Polak Pt. 23.02.2024 06:09:58

1. I jak napisał Pan tytanowy ,, W zasadzie jak zawsze wszystko zależy od sytuacji w której wykonane zostało zdjęcie '' 2. Rozumiem że na zajęciach szkoleniowych kursanci, osoby które po raz pierwszy maja broń w ręku ( sprawdzoną przez instruktora , amunicja tzw. szkoleniowa ) w 100 %, idealnie , dokładnie, jak w podręczniku wykonują wszystko zgodnie z literą zasad - nie wierzę . Zawsze ktoś popełni błąd na szkoleniu. Chodzi o to by tych błędów dzięki takim spotkaniom nie popełnić przy użyciu broni z ostrą amunicję. Nie ma szkoleń idealnych - ale dzięki temu uczymy bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Pozdrawiam Rumcajsa za spostrzeżenia. Dzięki

Tytanowy Rumcajs Pon. 04.03.2024 16:20:50

Panie Polaku dziękuję za "zrozumienie" :-) Bardzo ale to bardzo popieram otwieranie nowych strzelnic w naszym kraju. Jako instruktor, weteran oraz doświadczony żołnierz WP a teraz rezerwista zawsze służę pomocą. Mój poprzedni komentarz miał na celu zwrócenie uwagi na "pewną dwuznaczność" wynikającą z sytuacji przedstawionej na jednej z fotografii. Teraz jest ok. Czy ta strzelnica jest udostępniana dla cywili? Proszę o informację.

Artur Czw. 22.02.2024 06:26:37

Pan Nadleśniczy, człowiek PiS, a nie przepraszam już teraz człowiek PSL. Co za porażka...

Marek Pt. 23.02.2024 09:43:39

Porażka będzie wtedy jak trzeba będzie strzelnicę rozbierać

POLAK Pt. 23.02.2024 13:22:31

Tak. Ale tylko jak dalej będą osoby które krytykują inwestycję. Same nic nie zrobiły, nie przyczyniły się do niczego . łatwo krytykować zamiast pomóc....Skąd tyle antypolskiej postawy ? Chyba niektórzy by chcieli być pod obcym butem. Ja nie.... Super strzelnica. Więcej szkoleń dla zwykłych obywateli. Trzeba wiedzieć jak strzelać i do kogo.

Tytanowy Rumcajs Pon. 04.03.2024 16:30:44

Przeczytałem cały artykuł... Lecz trochę dziwi mnie info ,że strzelnica jest dostępna bezpłatnie. Jeżeli jest tak rzeczywiście to niebawem jako prowadzący strzelanie oraz instruktor strzelectwa bojowego i sportowego coś tam zorganizuje😃👍