Łosice

Nagrodzono młodzież znającą się na pożarnictwie

Region Pt. 17.03.2023 17:40:16
17
mar 2023

W sobotę, 15 marca w Starostwie Powiatowym w Łosicach przeprowadzono Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Zgodnie z regulaminem, uczestnicy rywalizowali w 3 grupach wiekowych. Jury po dokonaniu oceny prac zakwalifikowało do finału niżej wymienionych uczestników eliminacji powiatowych.

I grupa - uczniowie klasy I – IV szkół podstawowych
1.Krystian Jastrzębski
2.Antoni Kowalczuk
3.Kacper Czyżewski

II grupa - uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII
1.Piotr Golwiej
2.Julia Michalak
3.Aleksander Szaniawski

III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych
1.Zuzanna Czarkowska
2.Oliwia Zdzichowska
3. Klaudia Śmieciuch

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtujący umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Finalistom pogratulował starosta łosicki Janusz Kobyliński, który wręczył pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem zmagań był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łosicach przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Łosicach oraz Starostwa Powiatowego w Łosicach.


Inf. pras.
Fot. powiat łosicki.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook