Międzyrzec Podlaski

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście

Region Wt. 20.10.2020 13:42:00
20
paź 2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na ulicy Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 81-latek, cofając, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na ulicy Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 81-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W chwili zdarzenia mężczyzna włączając się do ruchu wykonywał manewr cofania. Jednośladem kierował 72-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna podróżował wraz z pasażerką.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku motorowerzysta doznał obrażeń ciała.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.


podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
KWP Lublin

DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.