Bielsk Podlaski

Nietrzeźwy kierowca tłumaczył się zażywaniem leków

Region Pon. 20.11.2023 16:10:03
20
lis 2023

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 54-latek zatrzymany przez policjantów z bielskiej drogówki. Podczas kontroli mężczyzna tłumaczył swój stan tym, że zażył tabletki na nadciśnienie i chorobę oczu. Mieszkaniec gminy Brańsk stracił prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bielskiej drogówki na jednej z dróg w gminie Brańsk zatrzymali do kontroli opla. Za jego kierownicą siedział 54-latek, a pasażerem była 16-letnia córka mężczyzny. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 54-latek powiedział policjantom, że nie pił tego dnia alkoholu. Swój stan natomiast tłumaczył tym, że zażył tabletki na nadciśnienie i chorobę oczu. Mieszkaniec gminy Brańsk stracił prawo jazdy. 54-latek odpowie teraz przed sądem za swoje postępowanie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę na ,,podwójnym” gazie. Zasada „Piłeś? Nie jedź!” jest zawsze aktualna.

Źródło: KPP Bielsk Podlaski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.