Siemiatycze

Nowa działka – nowy początek

Region Pt. 24.11.2023 12:07:18
24
lis 2023

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach 23 listopada odbyły się wydarzenia ważne dla wszystkich strażaków w powiecie, ale też ważne dla mieszkańców.

Było to przekazanie trzech aut. Najnowszy wóz trafił do PSP w Siemiatyczach. Kosztował 1,2 mln zł, a pieniądze pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku, Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia PSP oraz budżetu państwa. To nowoczesne, dobrze wyposażone auto wyjaśnia Komendant Powiatowy PSP Siemiatycze kpt. Grzegorz Szumarski i dodaje, że siemiatyccy strażacy mają teraz najlepszy sprzęt w województwie podlaskim.

Używane ale w pełni sprawne auto z zasobów PSP Siemiatycze przekazano do OSP Czarna Wielka. Kolejne auto powędrowało do OSP Koryciny, zakupiła je gmina Grodzisk wraz z urzędem marszałkowskim województwa podlaskiego. - Tego najbardziej potrzebowali nasi strażacy, mówi wójt gminy Grodzisk Dariusz Tatarczuk.

Podczas uroczystego apelu starosta siemiatycki Marek Bobel podpisał też akt przekazania siemiatyckim strażakom działki przylegającej do placu PSP. Pozwoli to na rozbudowę bazy i stworzenie alternatywnego, bezpiecznego wyjazdu. W ramach uroczystości odbyła się prezentacja muralu, który powstał na jednej ze ścian komendy. Kilku funkcjonariuszy otrzymał awanse na wyższe stopnie służbowe. Wręczono również odznaczenia, nagrody i dyplomy.

W dniu tak ważnym dla wszystkich funkcjonariuszy i druhów w powiecie siemiatyckim, w KP PSP zagościli przedstawiciele samorządów, zaprzyjaźnionych formacji, firm i instytucji – ludzie na co dzień wspierający strażaków i ich misję. Obecni byli też kapłani, a wśród nich biskup senior diecezji drohiczyńskiej JE Antoni Dydycz i prawosławny biskup siemiatycki Warsonofiusz.

W imieniu Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w apelu uczestniczył st. bryg. Adam Frankowski, Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Dowódcą uroczystości był kpt. Krzysztof Orzepowski, narratorem – mł. bryg. Tadeusz Bujno, dowódcą pododdziałów – mł. bryg. Przemysław Trochimiak.

Wszystko to wydarzyło się podczas uroczystego apelu, a relację z tych uroczystości przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
złotówa Pon. 27.11.2023 07:14:47

wg Polskiego prawa drogi radku r. póki co wójt nie jest prawomocnie skażany więc JEST NIEWINNY

Radek R. Sob. 25.11.2023 06:36:07

Awanse powinno dawno się skończyć a o ilu społeczeństwo nie wie były dawane po cichu . A co do skazanego za podsłuchy pracowników to do końca tak nie było ktoś w tym maczał palce bo wójt nie chciał być w jednej słusznej partii.

brawo Pon. 27.11.2023 07:33:48

Nowa działka zdecydowanie poprawi możliwości rozwojowe PSP. Brawo dla starosty, brawo dla komendanta

Zmiana nadciąga Pt. 24.11.2023 16:13:43

I skończą się awanse za nazwiska i przynależność polityczną. I jeszcze w tym wszystkim człowiek skazany za nielegalne podsłuchiwanie swoich pracowników. Ale żeście ekipę tam zmontowali…