Łuków

Nowe siłownie w gminie Łuków

Region Pt. 11.02.2022 07:47:26
11
lut 2022

W czterech miejscowościach gminy Łuków powstały siłownie zewnętrzne. Było to możliwe dzięki pieniądzom, które gmina pozyskała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Władze gminy Łuków pod koniec ubiegłego roku złożyły wniosek do programu pod nazwą „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wniosek został zaakceptowany i do budżetu gminy trafiło 100 tys. zł. Za te pieniądze wybudowano cztery siłownie zewnętrzne: w Szczygłach Górnych, Biardach, Wagramie i Rzymach Rzymkach. „Myślę, że będą się one cieszyć dużą popularnością wśród mieszkańców” – mówi nam wójt Mariusz Osiak. I jak dodaje tę inwestycję udało się zrealizować bardzo szybko.

Z tego samego programu 100 tys. zł pozyskały również władze Łukowa. Pieniądze wydano na zakup urządzeń dezynfekujących dla pięciu łukowskich szkół podstawowych i Przedszkola Integracyjnego nr 1, zakup zmywarko – wyparzarek dla Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola Integracyjnego nr 1 oraz na utworzenie siłowni zewnętrznej obok placu zabaw na ulicy Rurowej.zdjęcia: Mariusz Osiak

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.