Biała Podlaska

Nowi celnicy zaprzysiężeni

Region Czw. 26.01.2023 17:26:16
26
sty 2023

Na terenie województwa lubelskiego znajduje się 12 lądowych przejść granicznych oraz kilka przejść towarowych o strategicznym dla państwa znaczeniu, gdzie odprawianych są setki tirów na każdej zmianie i w każdym kierunku. Aby skutecznie realizować zadania Służba Celno – Skarbowa powołała nowych funkcjonariuszy. W dniu złożenia przez celników przysięgi uroczyście otwarto również salę historii celnictwa w Białej Podlaskiej.

Dziś, 26 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie sali historii celnictwa „W służbie Ojczyźnie…” oraz ślubowanie nowo zatrudnionych funkcjonariuszy w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej. W uroczystości uczestniczyli także funkcjonariusze, którzy wkrótce przejdą na emeryturę, a także emerytowani funkcjonariusze Służby Celnej, którzy niegdyś służyli w ówczesnym Urzędzie Celnym w Terespolu. Byli to:
- Pan Wacław Kiryluk
- Pan Stanisław Chwyć
- Pan Bolesław Sakowicz
- Pan Franciszek Samociuk
- Pan Edward Choda.

Do służby w ostatnim naborze przyjęto 135 funkcjonariuszy.


Do zgromadzonych na sali zwrócił się dr Artur Krukowski - Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

– Zakres działania Służby Celno – Skarbowej na terenie województwa lubelskiego jest nieporównywalny z żadnym innym. 12 przejść lądowych przejść granicznych, terminale odpraw celnych w Koroszczynie, Dorohusku i Hrebennem, terminale odpraw kolejowych. Województwo Lubelskie leży na trasie Kijów – Warszawa i Moskwa – Warszawa i tak naprawdę, to województwo cłem stoi – mówił w rozmowie z Radiem Podlasie insp. Krzysztof Gościora, naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej.


ICH/Biała Podlaska
MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.