Parczew

Orszak Świętego Mikołaja przejechał przez Kostry i Czeberaki

Region Wt. 05.12.2023 09:50:31
05
gru 2023

W miejscowościach Kostry i Czeberaki niewątpliwie mieszkają same grzeczne dzieci. W minioną niedzielę, 3 grudnia Święty Mikołaj, w asyście pomocników, przejechał przez wsie, aby obdarować prezentami wszystkie dzieci, które w towarzystwie swoich rodziców wyszły przed dom, by go przywitać.

- Orszak Świętego Mikołaja, czyli Objazdowy Święty Mikołaj odbył się w naszych miejscowościach już po raz trzeci. Jest to inicjatywa społeczna organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kostrach i Ochotniczą Straż Pożarną w Czeberakach. To jest ten jeden dzień w roku, kiedy możemy przebrać się za Mikołaja, za elfy i stworzyć niepowtarzalną atmosferę, dającą przede wszystkim radość dzieciom. Przejeżdżając samochodem strażackim przebranym za Rudolfa, jeździmy do najmłodszych mieszkańców naszych wsi. Wręczamy im upominki składające się zazwyczaj z czegoś słodkiego i owoców. W tym roku poszliśmy w kierunku bezpieczeństwa i dołączyliśmy do naszych paczek odblaski - mówi Justyna Golonka, sołtys wsi Kostry, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kostrach.

Organizatorzy zwracają uwagę na fakt, że pomysłodawcami i realizatorami tego przedsięwzięcia są przede wszystkim młodzi ludzie. Dziewczęta z koła gospodyń planują, co do tych paczek włożyć, aby dzieci były zadowolone, natomiast chłopcy ze straży obmyślają kwestie przejazdu i bezpieczeństwa.

- Cieszy nas pozytywny odbiór tej akcji przez mieszkańców naszych wsi, ale najbardziej cieszymy się z reakcji naszych najmłodszych mieszkańców, z dużej ilości uśmiechów, jak i miłych gestów, jakimi są pierniczki i laurki dla Św. Mikołaja – podkreśla Jakub Siuciak, strażak OSP Czeberaki, odgrywający rolę Św. Mikołaja.

Wydarzenie wsparło Sołectwo Kostry i Sołectwo Czeberaki.EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.