Łuków

Panie z KGW Świderki ruszyły z pomocą

Region Pon. 12.02.2024 07:49:00
12
lut 2024

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Świderkach ruszyły z akcją pomocy Mateuszowi Droś. Zorganizowały akcję sprzedaży pączków. Dzięki hojności wielu osób udało się zebrać blisko 12 tysięcy złotych.

Mateusz Droś to 30-letni mężczyzna z sąsiedniego powiatu radzyńskiego. Uległ on poważnemu wypadkowi. Do szpitala trafił z urazem czaszkowo-mózgowym i niewydolnością oddechową. Jego życie udało się uratować, pomimo że lekarze nie dawali mu dużych szans. Teraz Mateusz potrzebuje rehabilitacji. Jego rodzina uruchomiła zbiórkę pieniędzy. Na prośbę o wsparcie odpowiedziały w ostatnich dniach m.in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Świderek, które zorganizowały akcję sprzedaży pączków.

Jak informuje nas Joanna Skwarek z KGW Świderki w akcję włączyły się koła gospodyń z Wólki Domaszewskiej, Domaszewnicy, Szczygłów Górnych, Ciężkiego oraz Siedlisk. Udało się usmażyć blisko pięć tysięcy pączków na Tłusty Czwartek. „Serdeczne podziękowania głównemu sponsorowi Dariuszowi Latochowi, który jako pierwszy zaoferował pomoc w zakupie niezbędnych surowców. Ponadto ogromnego wsparcia udzielili również Marcin Kurek, Wiesław Orzeł, Dariusz Orzeł, Jarosław Pycka oraz Barbara Chadaj” – czytamy w nadesłanej do nas informacji.

Akcja sprzedaży pączków przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na rzecz Mateusza Droś zebrano dokładnie 11 tysięcy 710 złotych.

Zbiórkę można wspierać online TUTAJ.

zdjęcie i informacja: KGW Świderki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.