Garwolin

Parysów: ambitne plany inwestycyjne

Region Wt. 22.02.2022 09:20:53
22
lut 2022

Rozstrzygnięte zostały przetargi na poprawę infrastruktury drogowej w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki temu, za niewiele ponad pięć milionów złotych wyremontowane będą drogi w czterech miejscowościach. Złożono też dwa wnioski do drugiej edycji programu Polski Ład na modernizację dróg w ośmiu miejscowościach i remont strażnic w siedmiu miejscowościach.

W ramach pierwszego rozdania Polskiego Ładu gmina Parysów otrzymała niemal pięć milionów na poprawę dróg i razem z wkładem własnym, na realizację zadania przeznaczono środki w granicach 5,2 mln zł. Na początku lutego rozstrzygnięto postępowanie przetargowe i wygrała firma, która przedstawiła ofertę na kwotę 5 028 000 zł. - Po przetargu zmieściliśmy się w tej kwocie i nie musimy dodatkowych pieniędzy dokładać. Drogi będziemy remontować w Żabieńcu, Woli Starogrodzkiej, Kozłowie oraz Łukówcu- mówi wójt Bożena Kwiatkowska. Trwa termomodernizacja obiektu Publicznej Szkoły Podstawowej w Parysowie, której koszt wyniesie w granicach 6,7 mln zł i w ramach zadania wybudowane zostanie boisko sportowe, bieżnia, skocznia w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Zakończenie inwestycji planowane jest w przyszłym roku. Rada gminy przegłosowała przesunięcie środków w wysokości 200 tys. zł na zakup samochodu strażackiego dla OSP Choiny.

Samorząd gminy złożył dwa wnioski do drugiej edycji programu Polski Ład. Na kwotę 6 mln zł na poprawę dziewięciu odcinków dróg w miejscowościach Wola Starogrodzka, Słup, Łukówiec, Stodzew, Poschła, Choiny, Parysów oraz modernizację strażnic w miejscowościach Choiny, Starowola, Stodzew, Parysów, Kozłów, Wola Starogrodzka, Łukówiec, które wg kosztorysów kosztować będą ponad 2,5 mln zł.

Więcej o realizowanych i planowanych przedsięwzięciach inwestycyjnych, z wójt Bożeną Kwiatkowską rozmawia Waldemar Jaroń. POSŁUCHAJWJ/Parysów [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.