Ryki

Poszukiwany 38-latek wpadł, bo jechał bez oświetlenia

Region Wt. 02.04.2024 17:19:55
02
kwi 2024

Policjanci z Dęblina zatrzymali wieczorem do kontroli 38-latka kierującego rowerem, ponieważ jechał bez oświetlenia. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niestety i tym razem znajdował się pod działaniem alkoholu z wynikiem ponad 0,6 promila.

W niedzielę, 31 marca, około godziny 21:00 policjanci z Dęblina zauważyli na ulicy Wiślanej kierującego rowerem bez wymaganego oświetlenia. Rowerzystę zatrzymali do kontroli i jak się okazało, był to dopiero początek przewinień 38-letniego mieszkańca powiatu ryckiego.

W trakcie legitymowania okazało się, że rowerzysta był poszukiwany. Mężczyzna w przeszłości już kilka razy był karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za jedno z tych przewinień Sąd Rejonowy w Rykach ukarał go karą pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy. I właśnie do tej sprawy sąd wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności

Niestety i tym razem kierujący nie był trzeźwy. Policjanci wyczuli woń alkoholu z ust 38-latka. Badanie alkomatem potwierdziło, że znajduje się w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali 38-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu skąd trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.