Garwolin

Powiat garwoliński: samorządy wnioskują o dofinansowanie

Region Pon. 21.02.2022 07:20:40
21
lut 2022

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, poprawa infrastruktury drogowej i sportowej, budowa świetlic wiejskich, modernizacja oświetlenia ulicznego- to inwestycje, na które kilka samorządów powiatu garwolińskiego złoży wnioski o wsparcie ich realizacji w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Dodatkowo powiat garwoliński i gmina Miastków Kościelny, jako samorządy popegeerowskie, mogą składać wnioski w specjalnie dla nich przygotowanym naborze.

Do 28 lutego samorządy mogą składać wnioski do kolejnej edycji Polskiego Ładu. Powiat garwoliński stara się o dofinansowanie do poprawy powiatowej infrastruktury drogowej na terenie gmin, które nie zostały ujęte w pierwszej edycji programu. Składamy trzy wnioski, jeden wniosek do wysokości 5 mln zł, drugi do10 mln zł i trzeci do 15 mln zł. Powiat złoży też dwa wnioski na 8 i 2 mln zł na inwestycje na terenach gmin popegeerowskich, a mianowicie miasta i gminy Żelechów i gminy Miastków Kościelny- mówi starosta Mirosław Walicki. Gmina Górzno złoży trzy wnioski, wśród których największy dotyczy budowy sieci kanalizacji sanitarnej we wsiach Samorządki, Samorządki Kolonia w kierunku Górzna. - Jest to zadanie największe, które według wartości kosztorysowej jest na poziomie 15 mln zł. Chcemy też złożyć dwa mniejsze wnioski, na modernizację dróg gminnych i budowę świetlicy wiejskiej w Reducinie- informuje wójt Waldemar Sabak. Gmina Miastków Kościelny złoży wniosek o dofinansowanie pierwszego etapu sieci kanalizacyjnej w Zgórzu oraz modernizację kilku dróg. - Mamy też możliwość złożenia wniosku w ramach trzeciego naboru gmin popegeerowskich. Tutaj będziemy starali się pozyskać pieniądze na budowę ośrodka zdrowia w Miastkowie Kościelnym, a drugi wniosek dotyczył będzie poprawy atrakcyjności Miastkowa Kościelnego...- artykułuje wójt Jerzy Jaroń. Miasto Garwolin będzie składało wnioski przede wszystkim na kompleksową modernizację oświetlenia na terenie miasta. - Chcemy wymienić lampy rtęciowe i sodowe na energooszczędne, nowoczesne led, razem z kompensacją mocy. Pozwoli to na optymalizację kosztów związanych z energią- zaznacza burmistrz Marzena Świeczak. Dwa kolejne wnioski dotyczą modernizacji ulic i poprawy infrastruktury sportowej. Gmina Borowie również zamierza złożyć trzy wnioski. - Na rozbudowę sieci wodociągowo- kanalizacyjnej, a także na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Wilchta, Jaźwiny, Filipówka i Brzuskowola oraz budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Kamionka- mówi Piotr Zając, zastępca wójta gminy.

Więcej w materiale Waldemara Jaronia. POSŁUCHAJ


O wnioskach składanych w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład przez inne samorządy powiatu garwolińskiego, poinformujemy wkrótce.
WJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.