Garwolin

Powiat garwoliński: strażackie interwencje

Region Wt. 03.08.2021 09:13:45
03
sie 2021

Zdarzenia drogowe, wywrócone kajaki na Wiśle, potrącenie mężczyzny przez pociąg, pożary bel słomy i rżyska, 11 interwencji związanych z powalonymi drzewami na drogach i 6 do wypompowania wody z zalanych dróg i innych obiektów- to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.

26 lipca przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o pożarze beli słomy w prasie zwijającej w miejscowości Zgórze. Operator usunął z prasy palącą się belę słomy przed przybyciem straży pożarnej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz podaniu jednego prądu wody na palącą się słomę. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Tego samego dnia przed godz. 16 wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podzamcze, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.
Po 16 strażacy wyjeżdżali do uszkodzonego w czasie burzy dachu na budynku mieszkalnym w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego dachu przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej niespełna cztery godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

28 lipca po 22 zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Celejów. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

30 lipca po 17 trzy strażackie zastępy gasiły pożar rżyska w miejscowości Uścieniec. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palącą się powierzchnię. W akcji trwającej godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

31 lipca przed godz 16 strażacy otrzymali informację o wywróconych kajakach na rzece Wiśle w miejscowości Kobylnica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży i nawiązaniu kontaktu z kajakarzami okazało się, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał i nie potrzebują oni żadnej pomocy. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

W tym samym czasie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mroków, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi. Pomocy osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

1 sierpnia przed godziną 4 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o potrąceniu mężczyzny przez pociąg relacji Dęblin-Radom w miejscowości Leokadia. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Łaskarzew. Strażacy wydobyli mężczyznę spod pociągu i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego jeszcze przez kilkadziesiąt minut kontynuowano reanimację, ale bez skutku. Stwierdzono zgon mężczyzny. Na miejscu zdarzenia był także obecny zastęp PSP Garwolin

Ponadto w ubiegłym tygodniu strażacy interweniowali 11 razy usuwając drzewa z dróg oraz 6 razy wypompowując wodę z zalanych dróg i innych obiektów.inf. pras.
WJ/Garwolin/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.