Garwolin

Powiat garwoliński: to było efektywne spotkanie

Region Pt. 03.02.2023 17:46:48
03
lut 2023

W piątek, 3 lutego w auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem odbyło się Forum Przedsiębiorczości Powiatu Garwolińskiego. W jego trakcie zaprezentowano całe spektrum wsparcia, z którego mogą korzystać przedsiębiorcy za pośrednictwem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Aktualna oferta szkoleniowo-doradcza dla firm i nowe Fundusze Europejskie to tylko niektóre z poruszanych podczas spotkania tematów.

O możliwościach pozyskiwania funduszy za pośrednictwem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości opowiedziała Grażyna Czerwińska, ekspert Departamentu Komunikacji i Marketingu, PARP. Przedsiębiorcy uzyskali informację o nowej perspektywie na lata 2021-2027, dającej możliwość pozyskania środków finansowych dla wszystkich firm: od startupów, przez mikro, małe, średnie do dużych przedsiębiorstw. W trakcie Forum poruszone zostały kluczowe tematy takie jak: innowacje, badania, inwestycje, rozwój kompetencji pracowniczych i inne.

Konferencja była dla przedsiębiorców doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, a także do bezpośrednich rozmów i konsultacji ze specjalistami z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ofertę Powiatowego Urzędu Pracy dla przedsiębiorców przestawił krótko dyrektor PUP w Garwolinie Marcin Zboina, który zaprosił do dalszej współpracy.
W spotkaniu udział wzięli: senator RP Maria Koc, poseł Maciej Górski, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski, kierownik Departamentu Komunikacji i Marketingu PARP Karol Demski, lokalni samorządowcy, pracownicy PUP w Garwolinie, przede wszystkim liczne grono przedsiębiorców z terenu powiatu garwolińskiego.

Organizatorami konferencji byli: Maria Koc - senator RP oraz Mirosław Walicki - starosta Powiatu Garwolińskiego.


inf. pras.
WJ/Garwolin
MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.