Ryki

Powiat rycki: Działania „Brawura”

Region Śr. 10.07.2024 16:35:30
10
lip 2024

38 wykroczeń drogowych ujawnili policjanci ryckiej drogówki podczas przeprowadzonych na terenie powiatu ryckiego działań "BRAWURA". W działaniach policję wspierał dron. Podczas akcji 17 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość, a 10 wyprzedzało w nieprawidłowy sposób.

Podczas akcji pod nazwą "BRAWURA" przeprowadzonej pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z ryckiej drogówki zwracali uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących i pieszych, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Głównym celem akcji było poprawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania ukierunkowane były na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych a także zminimalizowanie ich skutków.

Stróże prawa z ryckiej drogówki podczas akcji ujawnili 38 wykroczeń. 17 kierujących tego dnia zbyt mocno naciskało na pedał gazu w tym 12 jechało zbyt szybko w rejonie przejścia dla pieszych. Ponadto 10 kierujących wyprzedzało z naruszeniem przepisów. Wobec wszystkich sprawców wykroczeń mundurowi stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.

Jeden z kierujących, 24-letni mieszkaniec powiatu ryckiego popełnił kilka wykroczeń. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo jego Volkswagen nie posiadał wymaganego wyposażenia i jego stan zagrażał bezpieczeństwu. Kierujący ma teraz do zapłaty 1500 zł grzywny, dopisano do jego „konta” 14 punktów karnych i zatrzymano dowód rejestracyjny.

Ponadto w miejscowości Swaty funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 44-letniego mężczyznę kierującego rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

ZOBACZ VIDEO



aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.