Siemiatycze

Powiat siemiatycki poleca się na wakacje

Region Sob. 08.07.2023 11:31:13
08
lip 2023

Wakacje w powiecie siemiatyckim to przede wszystkim bliskość przyrody i rzeki Bug, można też korzystać z atrakcji przygotowanych przez ośrodki kultury, stowarzyszenia czy samorządy.

Ofertą wakacyjnych zajęć i miejsc do odwiedzenia kusi Drohiczyn, czy Siemiatycze, ale także inne miejscowości nie pozostają w tyle.

W Mielniku można oczywiście wędrować ścieżkami przyrodniczymi, wejść na Górę Rowską, podziwiać z tarasu widokowego odkrywkową kopalnię kredy ale też zwiedzić wystawę strojów i rekwizytów z filmu w reż. Jerzego Hoffmana „Ogniem i Mieczem”. 14 lipca odbędzie się kolejna Mielnicka Noc Kabaretowa a 12 sierpnia Muzyczne Dialogi nad Bugiem. Ciekawostką na mniej słoneczne dni są puzzle przedstawiające gminę Mielnik.

Gmina Siemiatycze zaprasza do parku linowego w Wólce Nadbużnej oraz na otwarte w ubiegłym roku ścieżki przyrodniczo edukacyjne także w Wólce Nadbużnej. 5 sierpnia w Boratyńcu Ruskim dzieci obejrzą bajkę w ramach Podlaskiego Kina Plenerowego.

Gmina Milejczyce przygotowuje 14 lipca Gminny Piknik Profilaktyczny z animacjami dla dzieci, stoiskami Kół Gospodyń Wiejskich i ogniskiem na koniec. Gmina Dziadkowice zaprasza 16 lipca na festyn. Na ścieżki edukacyjne zaprasza Nadleśnictwo Nurzec a w Korycinach czeka na odwiedzających Ogród Botaniczny. Do gminy Perlejewo dojedziemy rowerem lub zapłyniemy kajakiem, a okazją do podroży rzeką Bug będzie spływ 500 Kajaków organizowany 5 sierpnia na trasie Drohiczyn – Granne.

Powiat Siemiatycki to także liczne ścieżki rowerowe przebiega tędy m.in. trasa Green Velo, ścieżką rowerową dojedziemy też z Siemiatycz do Ciechanowca, by poznać atrakcje sąsiedniego powiatu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.