Siemiatycze

Powiat siemiatycki składa wnioski w 2 i 3 edycji Polskiego Ładu

Region Pon. 14.02.2022 11:15:37
14
lut 2022

Powiat siemiatycki przystępuje do realizacji zadań z pierwszej edycji Polskiego Ładu. 9 lutego otwarto oferty na budowę drogi Dołubowo – Smolugi w gminie Dziadkowice, 10 lutego podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę ulicy Kościuszki na terenie miasta Siemiatycze. Jak powiedział Radiu Podlasie, starosta siemiatycki Marek Bobel, powiat nie czeka i składa kolejne wnioski do rządowego programu.

Druga edycja Polskiego Ładu adresowana jest do wszystkich samorządów, w trzeciej mogą aplikować samorządy, na których terenie istniały PGR-y.
W ramach trzeciej edycji programu, powiat siemiatycki składa m.in. wspólne wnioski z powiatami zrzeszonymi w Związku Powiatów Województwa Podlaskiego. 14 powiatów uzgodniło, że z jednego ze wspólnie składanych wniosków skorzysta 6 powiatów przygranicznych. Związek chce tu pozyskać 8 mln zł na drogi. Powiat siemiatycki z tej puli miałby otrzymać 1 350 000 zł na drogi w gminie Mielnik.

W ramach Związku Powiatów składane będą też wnioski na – oświatę, cyfryzację, która w pierwszej kolejności obejmie powiatowy dział geodezji i odnawialne źródła energii, co ma dotyczyć siedziby starostwa, szkół prowadzonych przez powiat w Siemiatyczach i Ostrożanach oraz poradni pedagogicznej.

Powiat złoży też odrębne wnioski na budowę strzelnicy oraz drogi Ostrożany – Drohiczyn i Nurczyk – Żerczyce na terenie gminy Nurzec Stacja.

O realizowanych i planowanych inwestycjach ze starostą powiatu siemiatyckiego Markiem Boblem, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.