Kierowcy

Protest rolników w Warszawie

Region Wt. 27.02.2024 07:02:20
27
lut 2024

W Warszawie trwa zbiorowy protest rolników. Organizacja ogólnopolskiego strajku rolników w Polsce jest odpowiedzią na szybko rosnące ceny produkcji i nieuczciwą konkurencję tworzoną przez produkty napływające spoza obszaru Unii Europejskiej oraz dużą biurokrację.

Wielki protest rolników rozpoczął się o godzinie 11.00 przy Pałacu Kultury i Nauki. Stamtąd rolnicy przejdą m.in. ulicami: Emilii Plater, Alejami Jerozolimskimi, Rondem de Gaulle'a, Nowym Światem, przez plac Trzech Krzyży, Wiejską, przed gmach Sejmu RP, następnie Piękną, Alejami Ujazdowskimi aż do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Al. Ujazdowskich.

Celem rolników podczas wielkiego strajku jest wspólny dialog, spotkanie z marszałkiem Sejmu i konstruktywne rozmowy mające na celu poprawę sytuacji rolników. Korowód strajkujących ma w planach złożenie swoich postulatów do marszałka Sejmu, a następnie przejście w kierunku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie planowany jest kulminacyjny moment strajku i próby podjęcia rozmowy z premierem około godziny 14.30.

Zaplanowany wielki protest w Warszawie nie jest zapewne ostatnim działaniem podejmowanym przez rolników. Protesty rozpoczęły się 24 stycznia, kiedy to na ulicę wielu polskich miast wyjechały traktory, blokując przy tym najważniejsze węzły komunikacyjne.

Władze Warszawy spodziewają się utrudnień w ruchu przy Śródmieściu i na trasie strajku do około 15.00-16.00, choć na obecną chwilę trudno przewidzieć ile potrwa protest.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.