Garwolin

Przekroczył dozwoloną prędkość. Stracił prawo jazdy

Region Pt. 12.04.2024 14:34:19
12
kwi 2024

Garwolińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który zlekceważył obowiązujące ograniczenie prędkości. 32-latek mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 76 km/h w obszarze zabudowanym. Za nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie na drodze stracił prawo jazdy.

Niestety nie wszyscy kierowcy poważnie traktują zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. - W miniony wtorek 9 kwietnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy około godz. 15 zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Kierujący nim mężczyzna w Łopaciance w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 126 km/h – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i dodaje, że mieszkaniec powiatu siedleckiego stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Na kierowcę policjanci nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci przeciwdziałają zagrożeniom i codziennie kontrolują, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i ograniczeń.

Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do ograniczeń prędkości. One są po to, by kierowcy mogli zareagować na występujące, często niespodziewane, zagrożenia na drodze.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.