Biała Podlaska

Przywłaszczyła służbowe auto. Interweniowała policja

Region Pon. 18.09.2023 15:40:28
18
wrz 2023

Policja zatrzymała 38-latkę podejrzaną o przywłaszczenie osobówki wartej 65 tys. zł. Pomimo, iż kobieta została zwolniona, nie zwróciła służbowego auta. Bialscy policjanci zatrzymali ją w jednym z mieszkań na terenie Łodzi, zabezpieczyli też przywłaszczonego Opla. 38-latka trafiła do zakładu karnego, gdyż dodatkowo była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo.

Za przywłaszczenie osobowego Opla odpowie 38-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Kobieta podpisała umowę z jedną z firm. W ramach wykonywania pracy jako przedstawiciel handlowy otrzymała również do użytku służbowe auto. Jednak, gdy nie wywiązywała się z powierzonych jej obowiązków umowa została zerwana, a kobieta została zobowiązana do zwrotu osobówki. Pomimo wielokrotnych upomnień 38-latka ani myślała żeby to zrobić. Finalnie poinformowała, że z samochodu korzysta teraz jej partner. Wówczas właściciel firmy zgłosił całą sprawę na policję. Zajęli się nią policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy.

Funkcjonariusze zatrzymali 38-latkę w jednym z mieszkań na terenie Łodzi. By nikt nie mógł wejść do zajmowanego pomieszczenia w zamku znajdował się złamany klucz. Nie uchroniło to kobiety przed odpowiedzialnością. Policjanci zabezpieczyli też wartą 65 tys. zł osobówkę.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 38-latka jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo. Kobieta usłyszała już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. 38-latka trafiła już do zakładu karnego.komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.